Jak dobrać odpowiednie zasłony do pomieszczenia

zasłony

Czy czujesz, że Twoje mieszkanie wymaga zmian? Zauważyłaś w internecie lub u koleżanki rozwiązanie, które przypadło Ci do gustu, i z pewnością sprawdzi się także u Ciebie? A może po prostu znudziły Ci się zasłony, które wiszą w Twoim salonie już kilka lat, i zapragnęłaś w końcu coś zmienić w wystroju mieszkania? To świetna decyzja – w pomieszczeni, które wygląda jak nowe, od razu poczujesz się lepiej, a urządzając je od nowa, będziesz mogła dać upust swojej wyobraźni i kreatywności. Do dzieła!  

Urządzanie mieszkania to dbałość o szczegóły.

Czy wiesz, co zazwyczaj składa się na efekt końcowy każdej pracy? To oczywiście najdrobniejsze szczegóły! Dokładnie ta sama zasada – dbałości o szczegóły, tyczy się urządzania i wykańczania wnętrz. Dlatego, jeśli zapragnęłaś zmienić coś w swoim domu lub mieszkaniu, lub urządzasz swoje nowe miejsce od zera, upewnij się, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a zasłony nie okażą się na koniec odbiegające od całego zamysłu. Czemu mówimy o zasłonach? Te bowiem nie zawsze rzucają nam się w oczy zaraz po wejściu do salony czy kuchni, jednak dobrze dobrane potrafią całkowicie zmienić wrażenie, jakie sprawia dana przestrzeń. Pamiętaj także, że zasłony to nie tylko ozdoba. Mają także spełniać bardzo ważną rolę, jaką jest chronienie Ciebie i pomieszczenia przed letnimi promieniami słońca – dlatego zadbaj o to, aby w oknie, do którego wpada wyjątkowo dużo światła zawisły nieco grubsze zasłony, jeśli nie planujesz zakładać dodatkowo rolet lub żaluzji. 

Efekt końcowy zależy od Ciebie – podejmij dobrą decyzję.

Nie mniej ważny do efektu końcowego jest kolor zasłon. Możesz wybrać nowoczesne zasłony kontrastujące względem ścian, co stworzy ciekawy, nowoczesny efekt. Jeśli masz do czynienia z dość małym pomieszczeniem, warto zainwestować w zasłony jasne lub kolorystycznie zbliżone do koloru ścian, lub podłogi, aby dodatkowo optycznie nie zmniejszać pomieszczenia. Trzymanie się tych zasad jest oczywiście dość ważne, jednak pamiętaj o jeszcze jednej zasadzie, którą powinnaś kierować się na pierwszym miejscu – wszystko zależy od Twojego gustu! To w końcu Twoje miejsce, w którym Ty będziesz spędzać większość czasu. Pamiętaj, że moda cały czas się zmienia, a wnętrze urządzone według Twojego indywidualnego gustu będzie ponadczasowe i oryginalne. Jeśli chcesz w swojej sypialni trzymać się tego, co aktualnie modne, możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, wybierając zasłony czy dywan – odstępstwo od reguły w niektórych przypadkach jest wręcz wskazane!